Jesteś tutaj

Rehabilitacja ortopedyczna

Główną specjalizacją naszego ośrodka jest rehabilitacja ortopedyczna, a to oznacza, że w sposób kompleksowy zajmujemy się problemami układu ruchu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne może być pokonywanie codziennych trudności z pewnymi dolegliwościami lub po przebytych urazach, dlatego dokładamy wszelkich starań, by powrót do zdrowia, prowadzony pod naszą opieką, przebiegał indywidualnie i skupiał się na prawdziwej istocie problemu, której określenie jest możliwe dzięki szczegółowej analizie oraz cyklicznej kontroli stanu pacjenta. Bieżące monitorowanie postępów jest kluczowe do określenia najbardziej skutecznych środków i metod rehabilitacyjnych.
Warto zdawać sobie sprawę, że rehabilitacja ortopedyczna nie skupia się wyłącznie na odzyskiwaniu sprawności po urazie lub zabiegu operacyjnym.
Rehabilitacja ortopedyczna zajmuje się poniższymi problemami:

  • pourazowe uszkodzenia narządu ruchu (stłuczenia, złamania, skręcenia, zwichnięcia, uszkodzenia mięśniowe itp.)
  • stany po zabiegach chirurgicznych (np. po endoprotezoplastyce, rekonstrukcji więzadeł, szyciu ścięgien, szyciu łąkotki lub meniscektomii,  korekcji osi kończyn itp.)
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa i stawów kończyn
  • zmiany przeciążeniowe narządu ruchu, głównie entezopatie i tendinopatie („łokieć golfisty”, „łokieć tenisisty”, „kolano skoczka”, „ostroga piętowa”, dolegliwości bólowe ścięgna Achillesa)
  • przygotowanie do zabiegów operacyjnych (w naszej praktyce fizjoterapeutycznej widzimy, jak duże znaczenie ma ten dział rehabilitacji ortopedycznej, wpływając na sukces zabiegu, jednak jest zbyt często bagatelizowany przez pacjentów)
  • dolegliwości bólowe kręgosłupa różnego pochodzenia (zdarza się, że nie można zaliczyć ich stricte do rehabilitacji ortopedycznej, bo przyczyny tych problemów są często złożone, więc szczególne znaczenie ma tutaj interdyscyplinarne podejście fizjoterapeuty do problemu)

Współpracując ściśle z najlepszymi ortopedami, dążymy do zapewnienia naszym pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa i skuteczności terapii.

Sprawdź także:

rehabilitacja kręgosłupa

rehabilitacja kolana