Jesteś tutaj

Artykuły

Zwiększ moc nóg! Trening plyometryczny.

4 Lipiec 2019

Konflikt tylny stawu skokowego (KTSS, PAI-posterior ankle impingement) jest to zespół objawów występujących w części tylnej stawu skokowego. Patologia ta najczęściej występuje u aktywnych pacjentów, u których w aktywności fizycznej zawiera się częsty, powtarzalny ruch zgięcia podeszwowego stopy. Przyczyny tego zespołu mogą być także na tle urazowym, a nawet genetycznym.

9 Maj 2017

Zabieg operacyjny to zawsze stres dla Pacjenta - zmierzenie się z nową, nieznaną sytuacją oraz obawa przed bólem, czy nasuwające się wątpliwości w zakresie postępowania po zabiegu są całkowicie normalne. Nasz fizjoterapeuta Wojtek Kubasik prowadzi na co dzień rehabilitację pacjentów po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, a dodatkowo jakiś czas temu sam występował w roli pacjenta, przechodząc ten zabieg. Przygotował więc dla Was zbiór 20 porad, które mamy nadzieję, pomogą Wam oswoić się z zabiegiem i lepiej przygotować się do niego oraz do procesu regeneracji pozabiegowej.

12 Październik 2016
Zespół kolana biegacza - rehabilitacja

Syndrom „kolana biegacza” jest to zespół objawów, towarzyszący przeciążeniu pasma biodrowo-piszczelowego.Osoby, które zmagają się z tym zespołem uskarżają się głównie na ból (często ostry, kłujący) w okolicy bocznego przedziału stawu kolanowego, nasilający się przy aktywności fizycznej i przy bezpośrednim badaniu palpacyjnym.

19 Lipiec 2016
Drenaż limfatyczny

Obrzęk jest schorzeniem świadczącym o niewydolności limfatycznej o różnym podłożu etiologicznym, który często jest bagatelizowany. Wiedza o patologii obrzęku umożliwia podjęcie właściwej terapii, poprawia funkcjonowanie pacjenta oraz zapobiega występowaniu poważnych powikłań.

1 Czerwiec 2016
Górny otwór klatki piersiowej

Zespół górnego otworu klatki piersiowej

Zespół uciskowy górnego otworu klatki piersiowej (TOS-thoracic outlet syndrome) to zbiorczy termin określający patologiczne objawy neurologiczne i naczyniowe (tętnicze
i żylne), występujące w obrębie kończyn górnych, a wywołane uciskiem na splot ramienny, tętnicę podobojczykową i pachową oraz żyłę podobojczykową w obszarze ich przebiegu
w otworze piersiowym pomiędzy odcinkiem szyjnym kręgosłupa a pachą. (1,5-7).

10 Sierpień 2015
Rehabilitacja Katowice

Z fizycznego punktu widzenia terapia pozaustrojową falą uderzeniową (SWT) jest nieinwazyjną metodą wykorzystującą fale mechaniczne (akustyczne) o małej częstotliwości
 i wysokiej amplitudzie. Emitowane fale ogniskowane są na danym obiekcie, np. na kamieniu nerkowym czy punkcie spustowym.

11 Wrzesień 2014
Masaż Katowice

Okres ciąży to dziewięciomiesięczna droga pełna zmian prowadzących do takiego przystosowania organizmu, by u jej końca był w stanie sprostać trudom porodu. Dlatego też warto przygotować organizm kobiety na obciążenia występujące podczas porodu poprzez umiarkowaną i systematyczną aktywność fizyczną, która  przynosi udowodnione korzyści dla organizmu matki oraz dziecka.

1 Wrzesień 2014
Rehabilitacja dzieci Katowice

Współczesny sport, w tym także piłka nożna, stawia przed zawodnikami coraz to większe wymagania,  których celem jest osiągnięcie sukcesu sportowego, a  co za tym idzie

10 Marzec 2014
Masaż Katowice

Terapia wisceralna to postępowanie lecznicze, którego celem jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchomości narządów wewnętrznych.

5 luty 2014

Strony