Jesteś tutaj

Aktualności

Każda dyscyplina sportu wymaga od zawodników skupienia się na konkretnych celach i wypracowania cech motorycznych szczególnie ważnych właśnie w ich dyscyplinie. Obecnie coraz bardziej uzasadnione jest podejście całościowe, holistyczne, które uwzględnia wiele czynników mających wpływ na sprawność sportowca, zaczynając od przygotowania siłowego, kształtowania gibkości, szybkości, mobilności, kończąc na przygotowaniu psychologicznym i dietetycznym.

4 Lipiec 2019

Serdecznie zapraszamy na nowego Funpage  Galen Edukacja na Facebooku prowadzonego przez naszych doświadczonych terapeutów ! 

Galen Edukacja to projekt tworzony z myślą o fizjoterapeutach, trenerach oraz osobach aktywnych, które szukają rzetelnej wiedzy z zakresu fizjoterapii, treningu i ortopedii.

24 Czerwiec 2019

Galen Rehabilitacja oraz Health and Roll zaprasza na warsztaty tematyczne: „Praktyczne podejście do przygotowania motorycznego zawodnika w warunkach rzeczywistych - teoria vs praktyka".

Warsztaty obejmują podstawy teoretyczne oraz techniki praktyczne. Plan warsztatów :
8:00-11:00 - PORÓWNANIE WIEDZY TEORETYCZNEJ (WARUNKI IDEALNE) Z RZECZYWISTĄ SYTUACJĄ.- część teoretyczna.
11:00-11:30 - przerwa kawowa
11:30- 14:30 - DOSTAJESZ NOWEGO ZAWODNIKA I CO DALEJ? (ocena i analiza chodu pracownika) - 2 osoby do pokazu.
14:30- 15:00 - dyskusja

5 Czerwiec 2019

Szanowni Pacjenci, 
⚠️⚠️⚠️
w związku z przebudową węzła Giszowiec w Katowicach dojazd z centrum Katowic do naszej siedzimy w Bieruniu został utrudniony.

W dalszym ciągu trwa remont trasy w Urbanowicach przed Bieruniem dlatego, aby nie spóźnić się na wizytę polecamy objazd przez tereny przemysłowe w Tychach lub od strony Lędzin. 
Poniżej przedstawiamy alternatywne rozwiązania 

5 Czerwiec 2019

Z przyjemnością informujemy, że wznawiamy ofertę rehabilitacji uro-ginekologicznej w Katowicach.

7 Maj 2019

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące fizjoterapii stawu kolanowego.
Zajęcia te są odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony studentów fizjoterapii i fizjoterapeutów zgłębiania wiedzy na temat fizjoterapii stawu kolanowego. Podczas szkolenia zostaną przestawione kwestie teoretyczne jak i w postaci warsztatów na sali rehabilitacyjnej wyposażonej w wysokowyspecjalizowany sprzęt rehabilitacyjny.

Prowadzący: mgr Wojciech Kubasik - fizjoterapeuta z dużym doświadczeniem terapeutycznym, na co dzień pracujący w Galen Rehabilitacja.

14 Marzec 2019

Galen Rehabilitacja ma możliwość przyjęcia na praktyki zawodowe studentów po czwartym semestrze studów na kierunku FIZJOTERAPIA, kierowanych przez uczelnie wyższe.


Wymogi przyjęcia na praktyki: 
► odbycie praktyk w dwóch ośrodkach- w Katowicach i w Bieruniu
► dyspozycyjność
► schludny strój sportowy (czarne, dresowe spodnie oraz biała lub niebieska koszulka)

W celu sprawdzenia dostępności terminu proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy:

21 Listopad 2018

Galen Rehabilitacja zaprasza na kolejną edycję szkolenia „Trening okluzyjny i flossing w fizjoterapii i sporcie”, która odbędzie się 24.11.2018 r. (sobota) w godzinach 8.00-16.00.

Poznaj innowacyjną, fizjoterapeutyczną metodę radzenia sobie z bólami mięśniowymi oraz ograniczeniami ruchomości stawów obwodowych! Sprawdź, jak możesz kształtować siłę i hipertrofię mięśni, trenując z niedużym obciążeniem! Przetestuj sam na sobie flossing i trening okluzyjny!

15 Październik 2018

Galen Rehabilitacja oraz Health and Roll zaprasza na warsztaty tematyczne: „Mobility-diagnostyka i techniki pracy nad mobilnością”.
Warsztaty obejmują podstawy teoretyczne oraz praktyczne techniki wykorzystywane w celu poprawy mobilności w treningu, jako element profilaktyki oraz leczenia urazów, a także maksymalizacji osiągnięć sportowych. Poznaj przyczyny oraz metody oceny często występujących zaburzeń wraz z efektami, które wywołują w zakresie pogorszenia zdrowia oraz wyników sportowych.

15 Październik 2018

Po wieloletniej współpracy w zakresie zakupu i dystrybucji profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego, sklep internetowy NEW LEVEL SPORT został oficjalnym partnerem Galen Rehabilitacja. 

NEW LEVEL SPORT oferuje wyłącznie wysoiej jakości innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny oraz sportowy. W ofercie można znajeźć jedynie najskuteczniejsze i najbardziej sprawdzone światowe marki takie jak Trigger Point Therapy, Let’s Bands, PowerBlock, Vicore Fitness, GUN-eX, Moov, Recoup Fitness, 6Directions czy Hyperice.

7 Sierpień 2018

Strony